Konvencionalen akumulator (priložena kislina) FULBAT FB12AL-A2 (YB12AL-A2) Kislina priložena
Conventional lead acid battery (dry charged), delivered dry, including acid pack, JIS standard YB12AL-A2, 12V 12Ah CCA 165 A, Dimensions 134x80x160mm Več informacij
Na zalogi v distribucijski mreži
(kos)
Primerjaj
Opis in parametri
Dry battery range offers an incomparable choice of 6V and 12V models. DRY High Performance batteries include a sulfation retardant technology which reduces battery-killing plate sulfation. This results in a longer battery life, especially in standby or storage mode. These batteries are perfectly suitable for motorcycles, scooters, ATVs (Ali Terrain Vehicles), UTVs (Utility Vehicles), watercraft, snowmobiles and lawnmowers.
Features:
•             Dry charged construction
•             Activation before first use
•             Periodically maintenance and refilled if necessary
•             Upright installation only
•             6V and 12V batteries
•             Regular life duration
•             Unlimited shelf life
Impossible to send by package
PDF 2017 Motorcycle Leaflet
PDF Fulbat DRY manual
Proizvajalec FULBAT
Position upright position only
Capacity 12 Ah
Cold cranking amps 165 A
Voltage 12V
Dimensions 134x80x160 mm
Naša koda: P142352
Morda bi bilo koristno
TOVARNIŠKO AKTIVIRAN AKUMULATOR BS-BATTERY BB12AL-A2 (FA) (YB12AL-A2 (FA)) SLA
Na zalogi v centralnem skladišču. Dobava 6-9 dni.
LITHIUM BATTERY BS-BATTERY BSLI-05
TESTER ZA AKUMULATOR IN ALTERNATOR BS-BATTERY BT02
POLNILEC ZA AKUMULATOR BS-BATTERY SMART BS15 12V 1500MA
POLNILEC ZA AKUMULATOR BS-BATTERY PRO SMART BS60 12V 1/4/6A