Konvencionalen akumulator (priložena kislina) BS-BATTERY BB12AL-A2 (YB12AL-A2) Kislina priložena
Conventional lead acid battery (dry charged), delivered dry, including acid pack, JIS standard YB12AL-A2, 12V 12Ah CCA 175 A, Dimensions 134x80x161mm Več informacij
Na zalogi v distribucijski mreži
(kos)
Primerjaj
Navadenih v kategorijah:     Konvencionalen BS Akumulator (priložena kislina)
Opis in parametri
BB12AL-A/A2 battery is part of our DRY range. Specially designed to offer good performance and reliability, this 12V 12.6Ah conventional battery is delivered with an acid pack, must be activated before first use and has to be checked periodically.
With DRY technology, this battery does not require maintenance during a long storage period.
FEATURES:
  • To be activated – DRY – charged technology
  • Acid pack included – for initial filling
  • Periodic maintenance – Refilled with water if necessary
  • Handle with care to prevent acid spillage
  • Long shelf life – No need to be recharged while stocked (if not activated)
  • Internal gas emission through venting hole
  • Wide variety of 6 & 12V models
PDF Conventional technical features
Proizvajalec BS-BATTERY
Position upright position only
Capacity 12 Ah
Cold cranking amps 155 A
Voltage 12V
Dimensions 134x80x160 mm
Naša koda: P132851
Morda bi bilo koristno
TOVARNIŠKO AKTIVIRAN AKUMULATOR BS-BATTERY BB12AL-A2 (FA) (YB12AL-A2 (FA)) SLA
Na zalogi v centralnem skladišču. Dobava 6-9 dni.
LITHIUM BATTERY BS-BATTERY BSLI-05
TESTER ZA AKUMULATOR IN ALTERNATOR BS-BATTERY BT02
POLNILEC ZA AKUMULATOR BS-BATTERY SMART BS15 12V 1500MA
POLNILEC ZA AKUMULATOR BS-BATTERY PRO SMART BS60 12V 1/4/6A